шапка
Меню сайту
Категорії розділу
Художньо- естетичний напрямок [79]
Еколого -натуралістичний напрямок [92]
Туристсько-краєзнавчий напрямок [37]
Науково-технічний напрямок [13]
МАН [18]
Творча обдарованість [23]
Новини ЦДЮТ [219]
Привітання [20]
Евроклуби [35]
Районна дитяча спілка "Журавка" [36]
Музейна справа [3]
Інтелектуальний рух [17]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Ідуть роки, ростуть діти, сивіють голови. Але не гасне вогонь творчості і пошуку. А де він бере свій початок, цей добрий вогонь пізнання і  відкриттів? Для багатьох колишніх  і нинішніх учнів Солонянщини загорівся він у Будинку піонерів та школярів ( нині Центр дитячої та юнацької  творчості). Щороку йдуть з його стін вихованці, несуть із собою у велике життя бажання вчитися, творити, вдосконалюватися.

Великий шлях довжиною в 48 років, а починалося  усе 1 вересня 1960 року…

День прохолодний, але небо безхмарне. Будинок по вулиці Гагаріна,27  потопає в жовтолистих  кленах, каштанах, всюди квітнуть яскраві троянди. На подвір'ї зібралися дорослі і діти, в усіх радісний настрій. Лунає веселий сміх. Та ось все раптом несподівано стихло. Оголошується початок  свята . А свято непросте. Саме в цей день відбулося відкриття Будинку піонерів та школярів у селищі Солоне.

Місцеві органи влади виділили під Будинок піонерів та школярів приміщення Будинку Бергманів ( в даний час - це районна бібліотека та  краєзнавчий музей). Маєток збудовано в середині 60-х років 19 століття . Після відміни кріпосного права 1861 року хазяїнами Солоного стали німці – брати Бергмани . В 1902 році була проведена реконструкція цієї споруди. Будинок Бергманів  входить до реєстру архітектурних пам’ятників місцевого значення . Першим директором Будинку піонерів призначено Гуслисту Н.Ф. Аналізуючи основні віхи позашкілля Солонянщини можна виділити наступне:

1960 – ті роки

1963 рік  - директором Будинку піонерів працює Даниленко Лідія Микитівна. Починають діяти 8 гуртків : радіотехнічний , авіамодельний , фотогурток , кінолюбителів , краєзнавчий , ляльковий , народних  та бальних танців. Керівники гуртків Демченко Валентина Макеївна, Диман Олександр Павлович,  змогли залучити до навчання більше 100 учнів шкіл району. Волнянський Володимир Анатолійович, будучи учнем 10 класу, вів гурток авіамоделізму і продовжує працювати сьогодні, запускаючи в мирне небо Солонянщини казкових різнопланових зміїв.

1968 рік – Будинок піонерів очолила Батаєва Лідія Сергіївна .

1970 – ті роки

Вихованці гуртків технічного напрямку ( авіамодельний, автомодельний) успішно виступили на обласних змаганнях. Результат – перше місце серед сільських районів.

Особливої популярності набувають танцювальний, духовий колективи та ансамбль струнних та народних інструментів.

Піднесення набуває піонерський рух. У обласному конкурсі  юних барабанщиків та прапороносців Солонянський район  виборює друге місце.

Великої популярності набуває туристично-краєзнавчий рух, ентузіастом та першовідкривачем якого став Сухінський Олесь Андрійович, який і сьогодні пропагує цей рух в районі, займаючи призові місця на обласних змаганнях з туризму.

1980 – ті роки

У позашкільному закладі переважають гуртки технічного напрямку . З  30-ти  гуртків майже 40 % охоплено технічною творчістю . Це : авіа - , авто -, фото -,  судомодельні , ПТМ .

            Окрім районного Будинку піонерів та Солонянської СШ  почали діяти гуртки  на базі сільських шкіл : Василівської СШ, Привільнянської СШ

В цей період з'являються нові форми роботи: організовано роботу клубу старших піонервожатих, проводяться виїзні дні працівників Будинку піонерів у школи району з метою надання методичної допомоги. Семінари піонервожатих мали практичний характер. Працівники закладів ділилися досвідом своєї роботи: умінням виготовляти різні вироби, сувеніри, оформлювати піонерські куточки.

1990 – ті роки

Із урахуванням інтересів та з метою проведення профорієнтаційної роботи під кінець 90-х років від Будинку піонерів розпочали свою діяльність на базі НВК та шкіл району гуртки трактористів , автомодельні , по виготовленню сільськогосподарської  техніки  , де готували дітей до роботи в сільському господарстві . Кількість гуртків збільшилася до 32 , які  охопили роботою 600  вихованців. У  1992 році припиняє діяльність районна піонерська організація.

Розпочинає роботу улюблений учнями клуб « Старшокласник» , у якому працюють секції  « Дискоклуб», ВІА, ерудит клуб.


1993 рік позашкільний заклад святкував новосілля у новому сучасному будинку , колишньому приміщенні РК КПУ    

2000 – ні роки

Набуває розквіту новостворена Солонянська Районна Дитяча Спілка « Журавка». Центр ДЮТ стає керуючим органом , який об'єднує у собі 22 осередки шкіл району та охоплює роботою понад 2000 учнів.

            З 2003 року і понині при позашкільному закладі працює 56 гуртків  і охоплено гуртковою роботою 840 учнів , які є постійними учасниками та призерами обласних конкурсів , виставок  та змагань. У 2006 році Будинок піонерів та школярів перейменовано  в Центр дитячої та юнацької творчості . Більш ніж 40 років позашкільним закладом керує відмінник освіти України Батаєва Лідія Сергіївна

Щасливою миттю летять роки діяльності Центру дитячої та юнацької творчості, який є своєрідною територією дитинства, де мешкають заповітні мрії, де щоденно по мармурових сходинках неспинно збігає кирпате Дитинство.

Тут щирі і гарячі серця дорослих людей допомагають юним і допитливим пізнати світ і себе, доторкнутися до прекрасного, зробити творчі відкриття, здобути перші перемоги.

            За ці роки дитячий заклад пережив чимало змін і удосконалень, оновлювалося з роками його обличчя, та незмінним залишався творчий пошук педагогів, які відкривають у дітях великі таланти.

 

Форма входу
Корисні посилання
Департамент освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації Відділ освіти Солонянської райдержадміністрації Обласний еколого -натуралістичний центр дітей та учнівської молоді Дніпропетровський дитячо - юнацький центр міжнародного співробітництва Дніпропетровський обласний центр науково- технічної творчості та інформаційних технологій Дніпропетровський обласний дитячо юнацький кіноцентр"Веснянка"
Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів

Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний хостинг uCoz